top of page

Gliwice - historia, zieleń, kultura


Fot. R. Neumann/ UM w Gliwicach
Rynek w Gliwicach

Gliwice, położone w południowej Polsce, jest miastem o długiej historii i bogatej kulturze. To miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się szeroką gamą atrakcji turystycznych, terenów zielonych oraz licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

 

Tam, gdzie "dziś" spotyka się z historią

Atrakcje turystyczne w Gliwicach są liczne i różnorodne. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest piękny Zamek Piastowski, który pochodzi z XIV wieku. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych budynków obronnych w Polsce, otoczone fosą i pięknymi ogrodami. Zwiedzanie zamku pozwala odkryć fascynującą historię miasta i podziwiać jego architektoniczne piękno.


Sportowe emocje w zasięgu ręki

Inną charakterystyczną atrakcją Gliwic jest Arena Gliwice. To nowoczesne centrum rozrywki i sportu, które jest areną dla wielu ważnych wydarzeń. Arena Gliwice może pomieścić do 17 000 widzów i jest miejscem organizacji koncertów, wystaw, konferencji i innych imprez masowych. To nie tylko ikona architektury, ale także serce rozrywki w Gliwicach.

Miasto Gliwice jest również znane z licznych wydarzeń sportowych. Wielbiciele piłki nożnej mogą cieszyć się meczami GKS Gliwice, drużyny występującej w polskiej Ekstraklasie. Klub ten ma silne korzenie i ma lojalne grono fanów. Dodatkowo, Gliwice są często wybierane jako gospodarz różnych imprez sportowych, takich jak biegi, turnieje koszykówki czy zawody lekkoatletyczne.


W pobliżu życia kulturalnego

Kiedy chodzi o wydarzenia kulturalne, Gliwice mają wiele do zaoferowania. Co roku odbywa się tam Gliwicki Festiwal Jazzowy, który przyciąga miłośników jazzu z całego kraju. To wyjątkowa okazja, aby posłuchać utalentowanych muzyków i doświadczyć magii jazzowych dźwięków. Ponadto

bottom of page